#Tu & Teraz Luty/2018

#Tu & Teraz Luty/2018

samantha-gades-557925Lubię luty z kilku powodów:

  • za to, że o 16:00 jest jeszcze jasno🌞🌞🌞
  • za święto zakochanych💘💘💘
  • za to, że wypłata musi mi wystarczyć na 28, a nie 31 dni 😂😂😂

Jest fajnie! 🙂

Słucham…

… muzyki filmowej genialnego Hansa Zimmera.

W ramach lutowej aktywności kulturalnej wybraliśmy się z Panem Money na koncert poświęcony twórczości tego wielkiego kompozytora w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej. „Gladiator”, „Król Lew”, „Piraci z Karaibów”, „Batman” – to tylko niektóre dzieła z jego bogatego dorobku.

Czytam…

… w końcu skończyłam Labirynt Duchów i mogę śmiało powiedzieć, że jest to najlepsza książka, jaką przeczytałam w tym roku 😀 😀 😀

A tak na poważnie, powieść jest naprawdę genialna! Sekrety, intrygi, wartka akcja, a wszystko to osadzone w mrocznych zakamarkach Barcelony. LOVE!💘

Po momentami baśniowej i poetyckiej, a momentami krwawej i brutalnej powieści hiszpańskiego klasyka, przyszła kolej na historię opartą na faktach. Aktualnie pochłaniam autobiograficzną chińską sagę rodzinną – „Dzikie łabędzie: Trzy córy Chin”.

Jest to przejmująca historia trzech pokoleń kobiet z jednej rodziny napisana przez ich najmłodszą reprezentantkę – córkę. Doświadczenia babki, matki oraz samej autorki tworzą niezwykły obraz przemian, jakie dokonały się w Chinach na przestrzeni ostatniego wieku.

Polecam każdemu, kto jest ciekawy świata!

Oglądam…

… zainspirowana koncertem muzyki Hansa Zimmera, zapragnęłam przypomnieć sobie klasyki filmowe z jego ścieżką dźwiękową w tle.

„Twierdza”, „Karmazynowy przypływ”, „Ostatni Samuraj”, „Pearl Harbor” – czeka mnie prawdziwy maraton kinomana!

Cieszę się z…

… zmian zawodowych, które szykują się u mnie na wiosnę.

W styczniowym Tu & Teraz żaliłam się Wam, że częste delegacje służbowe dezorganizują moje życie prywatne i stają się uciążliwe. Dosłownie kilka dni później dostałam propozycję objęcia nowych obowiązków, czy to nie wspaniały zbieg okoliczności? 🙂

Zapowiada się bardzo różnorodnie i ciekawie, a co najważniejsze, nie będę już musiała tyle czasu spędzać w Rzeszowie 🙂

Pracuję nad…

… realizacją moich celów, o których pisałam szerzej TUTAJ.

Na razie idzie mi niestety dość marnie, szczególnie jeśli chodzi o wczesne pobudki. Jedyne sytuacje, kiedy udaje mi się wstać wcześniej, to dni moich delegacji do Rzeszowa – żeby zdążyć na poranny samolot muszę wstać o 5:30 🙂

Chciałabym…

… zmienić fryzurę. To znak, że idzie wiosna 😉

Moje włosy są aktualnie nijakie. Umiem z nich zrobić raptem 2 fryzury na krzyż.

Z jednej strony kusi mnie, żeby wprowadzić jakąś wyraźną zmianę – nowy kolor, krótkie cięcie, grzywkę, ale równocześnie mam stracha, bo generalnie jestem bardzo zachowawcza, jeśli chodzi o wygląd.

Przeszukuję Internet w poszukiwaniu inspiracji i trendów na nowy sezon, ale jak na razie nic specjalnie mnie nie przekonuje.

Czekam na…

… wiosenny urlop 🙂

Postanowione – w pierwszej połowie maja bierzemy 2 tygodnie wolnego! Pracodawca zaakceptował już wniosek urlopowy 🙂

Teraz czas na najprzyjemniejszy etap – organizację i planowanie 🙂

A Tobie jak mija luty? Co dobrego się u Ciebie ostatnio wydarzyło? 🙂

Cieszysz się końcówką zimy, czy czekasz z utęsknieniem na wiosnę? 🙂


Jeśli ten wpis Ci się spodobał lub znalazłaś w nim pomocne i wartościowe wskazówki, będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli wyrazisz to w komentarzu lub polubisz post na Facebooku.

A może znasz osoby, które również są zainteresowane podobną tematyką, lub którym ten artykuł może się przydać? Jeśli tak, to proszę podziel się nim w sieci, prześlij go dalej, udostępnij.

Dziękuję!!!

Chcesz pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami?

One thought on “#Tu & Teraz Luty/2018

Dodaj komentarz