#Tu & Teraz Październik/2017

#Tu & Teraz Październik/2017

jakob-owens-172511Ogłaszam październik moim ulubionym miesiącem 2017 roku! Ostatnie tygodnie były pełne radości, wypoczynku i pozytywnych zmian.

Urodziny Męża, wyczekany urlop, urządzanie nowego mieszkania – prawdziwa kumulacja przyjemności.

Zapraszam Cię na celebrowanie razem ze mną pięknej polskiej jesieni! 🙂

Słucham…

… audiobooków. Przeprowadzka na swoje przesunęła nam się trochę w czasie, także ciągle jeszcze mieszkamy 50 km od Warszawy. Każda wyprawa do miasta oznacza długie godziny spędzone w samochodzie. Uprzyjemniam sobie ten czas słuchając audiobooków. Aktualnie kończę „Komu bije dzwon” Ernesta Hemingway’a 🙂

Czytam…

… literaturę kobiecą. Nie przepadam za poradnikami, zdecydowanie bardziej wolę beletrystykę, która pozwala mi uwolnić wyobraźnię i choć na chwilę przenieść się w świat bohaterów.

Ostatnio najchętniej sięgam po powieści historyczne, oparte na prawdziwych wydarzeniach, z wojną i wielkimi emocjami w tle.

Aktualnie czytam powieść amerykańskiej autorki Kristin Hannah pt. „Słowik”, której akcja osadzona jest w okupowanej przez Niemców Francji w latach II wojny światowej. Głównymi bohaterkami są dwie, skrajnie różne od siebie siostry, z których każda na swój sposób próbuje przetrwać i chronić najbliższych. To piękna i wzruszająca historia o miłości, odwadze i sile kobiet, która wciąga już od pierwszych stron. Uwielbiam taką literaturę!

Oglądam…

… HGTV 🙂 Odkąd odkryłam kilka tygodni temu ten kanał, gapię się w ekran jak nieprzytomna. Moje ulubione programy to „Domowe rewolucje”, „House Hunters” i „Odlotowy ogród”.

W naszym nowym mieszkaniu nie będziemy mieć telewizora, także korzystam, póki mogę 😉

Potrzebuję…

… biurka! Dość często pracuję w domu, nie tylko nad blogiem, ale również dla mojego pracodawcy, który na szczęście ma elastyczne podejście do home office.

Marzy mi się mini biuro domowe z wygodnym krzesłem i przestronnym blatem, które byłoby estetyczne, inspirujące i zachęcałoby do pracy.

Cieszę się z…

… urlopu 🙂 W drugiej połowie października rozpoczęłam wyczekany urlop! W tym roku, ze względu na wysokie wydatki mieszkaniowe, musieliśmy odpuścić egzotyczne wyjazdy, o czym pisałam TUTAJ.

Pierwszy tydzień wakacji minął nam na domykaniu tematów remontowych, a kilka dni temu udało nam się wyskoczyć na chwilę w Tatry 🙂

Planuję…

… wystrój naszego nowego mieszkania. Zaglądam tam prawie codziennie, sprzątam, ustawiam, dekoruję. Mieszkanie powoli nabiera już domowych kształtów 🙂 Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale przeprowadzka powinna być już kwestią dni.

Czekam na…

… powrót do pracy. Nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem, ale stęskniłam się trochę za moją pracą 😉

Trzytygodniowy urlop pozwolił mi porządnie wypocząć, przede wszystkim psychicznie, także jestem gotowa na nowe zawodowe wyzwania!

A Tobie jak mija październik? Co dobrego się u Ciebie wydarzyło w tym miesiącu?


Jeśli ten wpis Ci się spodobał lub znalazłaś w nim pomocne i wartościowe wskazówki, będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli wyrazisz to w komentarzu lub polubisz post na Facebooku.

A może znasz osoby, które również są zainteresowane podobną tematyką, lub którym ten artykuł może się przydać? Jeśli tak, to proszę podziel się nim w sieci, prześlij go dalej, udostępnij.

Dziękuję!!!

Chcesz pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami?

  • Zostań fanem panimoney.pl na Facebooku
  • Śledź kulisy bloga na Instagramie
  • Zapisz się do newslettera i uzyskaj dostęp do bezpłatnej Bazy Narzędzi Finansowych dla wtajemniczonych 😉

2 thoughts on “#Tu & Teraz Październik/2017

Dodaj komentarz